Przygotowanie Pastoralne - Nowa inicjatywa RIO2013

Portal ŚDM Rio 2013 uruchamia nowy dział formacyjny dla młodych:

Przygotuj się.

Jako narzędzie medytacji i promocji ŚDM dział ten zawiera rozmaite treści duchowe, świadectwa, rozważania Słowa Bożego na dany tydzień oraz liturgię Mszy Świętej.

Jednym z materiałów do pobrania jest Lectio Divina. Grupa zainteresowana zorganizowaniem czuwania lub innego spotkania może tu znaleźć treści duchowe, teologiczne i biblijne. Naszym celem jest, aby młodzi – korzystając z zamieszczonych tekstów – mogli się formować, modlić oraz zdobywać wiedzę.

Treści zawarte w dziale powinny być rozpowszechniane przez parafie, nie wszyscy bowiem mają dostęp do Internetu. „Musimy rozpowszechniać te materiały. Na tym właśnie polega ewangelizacja: ten kto posiada lepsze środki, pomaga tym, którym ich brak” – mówi ks. Arnaldo Rodrigues, przewodniczący sekcji Przygotowania Pastoralnego.

Ks. Arnaldo podkreśla znaczenie działu jako środka komunikacji sekcji z młodzieżą. „Dzięki niemu młodzi wezmą czynny udział w organizacji ŚDM: rozmawiając oraz modląc się w tej samej intencji, przygotujemy się na ŚDM. Dział jest kolejnym narzędziem umożliwiającym młodym przeżywanie ŚDM już teraz” – podkreślił.

Wszystkich młodych i nie tylko, zarówno udających się w lipcu do Rio, jak i przeżywających ten czas tu na miejscu podczas różnych spotkań organizowanych w Polsce, zachęcamy do codziennego formacyjnego korzystania z materiałów znajdujących się na PRZYGOTUJ SIĘ.

Cyt. za: rio2013.com/pl